pl eu de us

Maszyna do gier i Ty — Ile wiesz o maszynach będących atrakcjami eventów?

Atrakcje eventowe w postaci maszyn do gier to doskonały sposób na niezapomniane wspomnienia z bliższymi i dalszymi znajomymi. Rozwiązanie tego rodzaju pomaga także przy integracji nowych pracowników w zespole lub celebracji kamieni milowych. Maszyny do gier niegdyś cieszyły się znacznie większą popularnością, ale na jakiś czas zapomniano o nich na rzecz domowego centrum rozrywki (np. laptopów, konsoli, VR itp.). Obecnie wracają one do mody, co potwierdzić może rosnąca liczba lokali i firm, które decydują się na zakup lub dzierżawę sprzętu tego rodzaju.

We wszystkich większych miastach w Polsce bez trudu znaleźć można salony z grami, centra rozrywki czy bary sportowe wyposażone w różnorodne maszyny do gier. Jakie automaty cieszą się największą popularnością? Jak wygląda kwestia wynajmu maszyn do grania? W poniższym wpisie podpowiadamy też jak dobrać gry na maszynach do specyfiki eventu.

Maszyna do gier – O czym trzeba pomyśleć przed wynajęciem?

Przy dobieraniu maszyn i gier do danego eventu trzeba zastanowić się chwilę nad potencjalnymi graczami. Automat taki jak Bokser nie sprawdzi się na przykład przy imprezach dla dzieci, ponieważ mogą one po prostu nie dosięgać do worka. Ponadto niektórzy rodzice mogą nie być zadowoleni z nieodpowiedzialnych wzorców zachowania, które charakterystyczne są dla siłowych automatów. Gry na maszynach powinny być dopasowane do grupy potencjalnych graczy oraz specyfiki samego wydarzenia. Przykładowo w trakcie szkoleń lub integracji zespołów pracowniczych przydatne okazać się mogą gry rywalizacyjne (np. Air Hockey, Pong, Lane Master). Z drugiej strony do zacieśnienia relacji i stworzenia niezapomnianych wspomnień w zupełności wystarczy FOTOBUDKA.

Dobranie odpowiednich gier i maszyn dla najmłodszych nie jest wcale takie skomplikowane, jakby mogło się to w pierwszej chwili wydawać. W praktyce wystarczy zajrzeć do dedykowanej najmłodszym zakładce na naszej stronie, która pełna jest barwnych bujaków, huśtawek i karuzeli. Przyciągająca oko konstrukcja inspirowana postaciami z bajek i kreskówek to sprawdzony przepis na uśmiech najmłodszych członków rodziny. Krótkoterminowy wynajem na terenie całej Polski ułatwia spełnienie dziecięcych marzeń i fantazji wszystkim rodzicom.

Maszyny do gier w biznesie – Jak można je wykorzystać?

Maszyny do gier to sprawdzony sposób na generowanie dodatkowego ruchu w lokalu i ocieplanie wizerunku biznesu. Przykładowo karuzela albo bujawki przed restauracją to jasny sygnał dla każdego rodzica, iż jest to miejsce przyjazne dzieciom. Dodatkową zaletą takiego rozwiązanie jest niewątpliwie większe zainteresowanie ze strony przechodniów oraz możliwość wykorzystania maszyn do promocji w mediach społecznościowych. Dostosowanie okresu wynajmu do indywidualnych potrzeb pozwala na zminimalizowanie kosztu inwestycji, co przydaje się szczególnie w sezonie lub trakcie danego eventu (np. rocznicy rozpoczęcia działalności itp.).

Jakie maszyny do gier cieszą się największą popularnością w trakcie eventów?

Dopasowane tematycznie automaty z grami to bardzo skuteczny sposób na przyciągniecie uwagi potencjalnych graczy. Nie trudno domyślić się, że Bokser ucieszy z pewnością większość uczestników wieczoru kawalerskiego oraz gości w sportowych klubach czy barach. Imprezy okolicznościowe wszelkiej maści to doskonała okazja na wynajęcie maszyny w postaci FOTOBUDKI, która uwieczni niezapomniane chwile oraz ucieszy wszystkich gości. W trakcie eventów dla dzieci największą uwagę przyciągają barwne karuzele oraz gry z gwarantowaną wygraną (np. Lucky Ducky, Discapa Station). Starsze dzieciaki docenią zaś z pewnością cymbergaja oraz symulatory jazdy Sega Grid albo Dead Heat.

Dlaczego maszyny do gier łatwiej wynająć niż kupić?

Wynajęcie krótko lub długoterminowe to znacznie wygodniejsze i tańsze rozwiązanie, ponieważ rozwiązuje to wszystkie potencjalne problemy związane z serwisowaniem. Maszyna do grania jest w trakcie eventów bardzo często eksploatowana do granic możliwości, co w przypadku większej liczby wydarzeń może zakończyć się szybką awarią urządzenia. Oczywiście niektóre automaty są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne (np. Bokser, Magic Hammer, Magic Soccer) ze względu na ich konstrukcję. Podobnie wygląda to w przypadku niezamocowanych do ziemi flipperów, które mniej uczciwi gracze próbują przechylać i podnosić w trakcie rozrywki. Dzierżawa automatu do gier wydaje się być znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem także z perspektywy różnorodności dostępnych gier i maszyn. Jak powszechnie wiadomo, uwaga i zainteresowanie najmłodszych graczy szybko ulega zmianie, obierając nieraz zaskakujący kierunek. Wytrzymała konstrukcja, intrygujący wygląd oraz przyjemne dla ucha dźwięki to tylko niektóre z zalet maszyn Magic Play. Gry na maszynach przyciągną zarówno młodszych, jak i też i starszych, a nawet dorosłych graczy. Zakup spersonalizowanej maszyny do gier to z drugiej strony świetny pomysł na unikatowy prezent dla każdego miłośnika arkadów i retro-automatów.